ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11966244
*
nr 1196 6244
Spegel
1950-tal, 101x61
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 augusti 2018
kl 20:32:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/8 12:20:34
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1196 6244
Spegel
1950-tal, 101x61
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/8 12:20:34 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.